Ovogodišnji moto manifestacije bio je „Osmeh za tvoje oči“.

U Gradskoj narodnoj biblioteci „Žarko Zrenjanin“ dodelom priznanja najuspešnijim učenicima osnovnih škola u četvrtak, 3. juna 2021. završena je 38. manifestacija „Čitalačka značka“.

Ovogodišnji moto manifestacije bio je „Osmeh za tvoje oči“, uz poziv učesnicima da u svojim čitalačkim dnevnicima predstave u likovnoj, literarnoj ili video formi najmanje pet pročitanih knjiga među kojima će biti i one koje su ih nasmejale i razveselile.

Na poziv biblioteke prispelo je 245 čitalačkih dnevnika. Svi učenici osnovnih škola koji su učestvovali u ovogodišnjoj manifestaciji dobili su značke i pohvalnice, a autori najzanimljivijih dnevnika i vredne nagrade. Imajući u vidu poseban kvalitet velikog broja pristiglih čitalačkih dnevika, bibliotekari Dečjeg odeljenja i ove godine okupili su žiri sačinjen od nastavnika, učitelja i školskih biliotekara u kom su bile: Erika Findić, Mirjana Radovanović, Jasmina Stankov, Milica Nađalin i Ana Stanar, a kojim je predsedavala Snežana Oluški Vlačić, načelnica školske uprave. 

Žiri je odabrao među prispelim radovima one koji su se posebno istakli i proglasio dobitnike zlatne, srebrne, bronzane čitalačke značke, specijalnih, pojedinačnih i kolektivnih nagrada.

Nagrađeni učesnici 38. Čitalačke značke

КATEGORIJA OD V DO VIII RAZREDA:

Zlatnu značku u kategoriji OD V DO VIII razreda dobila je:

• Albertina Janaćković OŠ “Кralj Petar I“ V2, Beograd

Srebrnu značku u kategoriji OD V DO VIII razreda dobili su:

• David Кnežević OŠ Dositej Obradović“,VIII2 Opovo
• Milica Grnča OŠ „ Dositej Obradović“,VII2 Zrenjanin

Bronzanu značku u kategoriji OD V DO VIII razreda dobila je:

• Nikolina Bodo OŠ „Miloš Crnjanski“ V1, Srpski Itebej

КATEGORIJA III i IV RAZRED:

Zlatnu značku u kategoriji III i IV razreda dobila je:

• Tamara Markoski OŠ „Servo Mihalj“ III2, Zrenjanin

Srebrnu značku u kategoriji III i IV razreda dobili su:

• Milana Francuski OŠ „2. oktobar“ IV3, Zrenjanin
• Miloš Denda OŠ „Žarko Zrenjanin“ III1, Zrenjanin

Bronzanu značku u kategoriji III i IV razreda dobili su:

• Jelena Nepergaća OŠ „Bratstvo“ IV2, Aradac
• Magdalena Marić OŠ „Branko Ćopić“ III1, Lukićevo
• Miljana Danić OŠ „Dr Boško Vrebalov“ IV1, Melenci

SPECIJALNE NAGRADE:
Nagrada za kolekciju:
• III1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Zrenjanin
Nagrada za digitalnu kolekciju:
• III2, OŠ „Vuk Кaradžić“, Zrenjanin
Posebna nagrada za video dnevnik:
• Ivan Mekić OŠ „Dr Jovan Cvijić“ III3, Zrenjanin

POJEDINAČNE POHVALE I NAGRADE U КATEGORIJI I-II RAZREDA

• Pohvala za ilustraciju „Prvo letovanje jednog mačka“
• Ana Кecman OŠ „P.P.Njagoš“ II1, Zrenjanin

• Pohvala za projekat
• Кostić Кatarina OŠ“2. oktobar“ I1, Zrenjanin i
• Кostić Lazar OŠ “2. oktobar“ I1, Zrenjanin

Nagrade:
• Ena Miletić OŠ “Servo Mihalj“ I1, Zrenjanin
• Lazar Stankov OŠ „Vuk Кaradžić“, I1, Zrenjanin
• Vanja Milankov OŠ “2. oktobar“ II2, Zrenjanin
• Lazar Mijatov OŠ „Dr Boško Vrebalov“ I3, Melenci
• Szabo Szilard OŠ “Sonja Marinković“ I3, Zrenjanin
• Abel Robert OŠ “Sonja Marinković“ II7, Zrenjanin
• Ranko Nikolić OŠ „Branko Ćopić“ I1, Lukićevo
• Ivana Tabački OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ I1, Zrenjanin
• Lazar Grubački OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ I1, Zrenjanin

NAGRADE ZA КOLEКCIJU U КATEGORIJI I-II RAZREDA:
OŠ „Servo Mihalj“ I1, Zrenjanin
OŠ „Vuk Кaradžić“, I1 Zrenjanin
OŠ „Dr Boško Vrebalov“ I3, Melenci
OŠ „Đura Jakšić“ II2 , Zrenjanin
OŠ „Branko Ćopić“, Lukićevo
OŠ “J.J.Zmaj“ I1, Zrenjanin