Predato oko 400 dnevnika iz 24 škole.

U utorak, 28. maja u Narodnom pozorištu “Toša Jovanović” održana je završna svečanost 36. manifestacije “Čitalačka značka” i proglašeni su najuspešniji autori čitalačkih dnevnika u kategoriji učesnika od I do VIII razreda osnovne škole.

Prateći interesovanja dece i značajne jubileje, ovogodišnji obavezni deo programa bio je strip. Jednan od najpoznatijih superheroja, Supermen proslavio je 80 rođendan, pa ovogodišnja Čitalačka značka, u duhu tog jubileja, nosi naziv “Čitalačka Super značka”.
Program završne svečanosti pripremili su učenici IV2 OŠ “Đura Jakšić” sa učiteljicom Sonjom Vujaković i bibliotekari Dečjeg odeljenja gradske biblioteke.

Svaki čitalački dnevnik trebalo je da sadrži prikaz najmanje 5 knjiga, od kojih je jedna strip. Učesnicima je ostavljena mogućnost da utiske o pročitanim knjigama prikažu u formi koja im najviše odgovara: kao tekst, ilustraciju, u formi stripa, video zapisa, kao i da odluče da li će čitalački dnevnik pisati u elektronskoj ili klasičnoj formi.

Čitalački dnevnici koje su deca vodila tokom čitave godine dostavljeni su Gradskoj biblioteci do 21. maja 2019. godine. Ove godine Biblioteci je predato oko 400 dnevnika iz 24 škole, a neka odeljenja su bila posebno maštovita i osmisla kreativne kolekcije u kojima su doneli svoje dnevnike.

POJEDINAČNE NAGRADE U KATEGORIJI I-II RAZREDA
1. Doroteja Milinković II4, OŠ „Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin
2. Bogdan Bošnjaković I3, OŠ „Dr Boško Vrebalov”, Melenci
3. Miloš Tabački II1, OŠ „Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin
4. Aleksandar Božin I1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Zrenjanin
5. Iva Adžić II2, OŠ „Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin
6. Milica Knežev II2, OŠ „Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin
7. Miljana Faranov II2, OŠ „Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin
8. Miloš Denda I1, OŠ „Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin
9. Ina Stanojević I, OŠ „Dr Boško Vrebalov”, Melenci
10. Teodora Anđelković II2, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Zrenjanin

Bronzanu značku u kategoriji III i IV razreda dobili su:
1. Marta Popović III2, OŠ „Servo Mihalj“ Zrenjanin
2. Vuk Kondić IV4, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin

Srebrnu značku u kategoriji III i IV razreda dobio je:
1. Nikola Stankov IV1, OŠ „2. oktobar“ Zrenjanin
2. Tara Bibu IV3, OŠ „Sonja Marinković“ Mihajlovo

Zlatnu značku u kategoriji III i IV razreda dobile su:
1. Albertina Janaćković III2, OŠ „Kralj Petar Prvi“ Beograd
2. Tamara Berkesel IV4, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin
3. Teodor Olajoš III2, OŠ „Sonja Marinković“ Zrenjanin

KATEGORIJA OD V DO VIII RAZREDA:
I mesto:
Tijana Dabić VII razred, OŠ „Dr Boško Vrebalov” Melenci
II mesto:
Isidora Cvetić, VIIIa razred, OŠ „Aleksa Šantić” Sečanj

Nagradu za idejno rešenje dobila je:
Dunja Droca, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin
Ana Berberski VII1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Zrenjanin
Sanja Jakovović VIII OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo
Tereza Superov VII OŠ „Bratstvo jedinstvo“ Belo Blato
Ivana Vujašević VI OŠ „Sveti Sava“ Stajićevo

NAGRADE ZA KOLEKCIJU DOBILI SU:

1. I razred OŠ „Braća Stefanović”, Neuzina, učiteljica Olga Stankov
2. III OŠ „Vuk Karadžić”, Konak, učiteljica Ruža Julkica Kozina
3. II1 OŠ „Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin, učiteljica Gordana Mićić
4. I1 OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Zrenjanin, učiteljica Danica Drašković
5. II6 OŠ „Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin, učiteljica Helena Milinović
6. specijalna nagrada, II2 OŠ „Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin, učiteljica Gordana Lazić
7. III2 OŠ „Servo Mihalj“ Zrenjanin, učiteljica Sandra Matić
8. III1 OŠ „Servo Mihalj“ Zrenjanin, učiteljica Vesna Kostadinović
9. II3 OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, učiteljica Biljana Perin
10. II2 OŠ „Bratstvo“ Aradac, učiteljica Tatjana Markovljev Bajat

Zahvalnica Sonji Vujaković i deci IV2 OŠ „Đura Jakšić” Zrenjanin, za saradnju i podršku u organizaciji programa.